Kütahya Valisi Çelik: Bayram için 10 kilometreye bir ekip görevlendirdik

Oğuzhan KILIÇ/KÜTAHYA,(DHA)- KÜTAHYA Valisi Ali Çelik, Kurban Bayramı süresince vatandaşların refah ve güvenle seyahat yapabilmeleri amacıyla Kütahya İl Güvenlik Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığı iş birliğinde oluşturulan trafik uygulama noktalarını denetledi. Vali Çelik, “Eskişehir’den ve Afyonkarahisar il sınırına kadar her 10 kilometreye bir ekip görevlendirdik. Dron destekli denetimlerimiz devam ediyoruz” dedi.
Kütahya Valisi Ali Çelik, Kurban Bayramı’nda vazife icra eden polis ve jandarma ekiplerini Eskişehir – Kütahya karayolu uygulama noktasındaki ziyaret etti. Vali Çelik’e ziyaretlerinde İl Güvenlik Müdürü Hakan Sıralı ve İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kırbaç birlikte rol aldı. Alınan tedbirler hakkında informasyon alan Vali Çelik, 1500 kadar personelin bayram tedbirleri kapsamında vazife yaptığını ifade ederek, “Vatandaşların kurallara uyması ve yaşamımızı kurallara uygun olarak devam ettirmeye çalışmamız. Bunların başlangıcında da trafik kuralları geliyor. Jandarma ve güvenlik noktalarımızda arkadaşlarımız sürücülerimizin bazılarını durdurarak hem rehberlik etmeye hem de bildikleri kuralları tekrarlatarak farkındalık oluşturulması açısından emek verme yapıyorlar. İnşallah hepimiz kazasız, belasız sevdiklerine ulaşır. Bu kapsamda 9 günlük süre zarfında bin 500’e yakın kolluk personelimiz genel uygulamalarla yurttaşlarımızın refah ve refahı için çalışmalarını devam ettirecekler. Yurttaşlarımız rahat bir halde bayramlarını yapsınlar diye onlar ayakta olacaklar” şeklinde konuştu. Sürücü ve yolcuları trafik kuralları hakkında bilgilendiren Vali Çelik, hayırlı yolculuklar temennisinde bulunarak sürücülerden dikkatli ve önlemli olmalarını istedi. Ufaklıklara şapka ve kırmızı düdük de armağan eden Vali Çelik, vazife başındaki personelin de bayramını kutladı.
“Mahalli Haberler” kategorisi altındaki içerikler, sistem tarafınca ajanslardan otomatikman çekilip yayına verilmektedir. Bu içerikler üstünde cnnturk.com editörlerinin herhangi bir tasarrufu yoktur, mesuliyet ilgili ajanslardadır.

Son Dakika Haberler